קייטרינג טבעוני לאירוע – פתרון מושלם לאורחים מיוחדים

שתף!

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

אם יש דבר אחד שאתם פוחדים ליפול בו באירוע הוא האוכל. מבלי להלחיץ אתכם חלילה, מדובר על הדבר שהכי קל ליפול בו: טעימות שלא משקפות את טיב האוכל, טבח מתחיל שמחליף ביום האירוע שלכם את השף שחש שלא בטוב, ועד אספקה של חומרי גלם קצת פחות טריים ששיבשה את הבופה. 

אז נכון, אתם לא יכולים לשלוט בכל, אך בהחלט יכולים לשלוט על תפריט האירוע שלכם! לרוב, ארוחת החתונה מבוססת בעיקרה על בשרים איכותיים ודגים טריים. עם זאת, בשנת 2020 ובעיקר בישראל (שנחשבת למדינה עם אחוז טבעונים גבוה מאד ביחס לאוכלוסייה), יותר ויותר חתונות נחגגות כחתונות קונספט טבעוניות. סטייק פילה וטרטר טונה אדומה? תתפלאו גם אתם עד כמה הטבעונות יכולה להיות יצירתית וטעימה!

חתונה טבעונית – בכל מתחם אירועים!

לא משנה היכן אתם מתחתנים וכמה גדול האירוע שלכם: כל מתחם אירועים כיום בישראל, מאפשר לזוגות להגיש באירוע תפריט טבעוני. למרות שרבים סבורים כי התפריט הטבעוני הוא "לונה פארק" עבור השפים, הרי שזו טעות. השפים נדרשים להפוך ירקות וקטניות למנות גורמה, תוך שאין להם כל אפשרות לשלב חומרי גלם מהחי. עבור שפים שרגילים לעבוד עם רוטב דגים וציר בקר, מדובר על אתגר לא פשוט, אך אפשרי.

בימי קורונה, בהם חוגגים חתונות גם בבית ההורים לדוגמא, דעו כי גם חברות הקייטרינג מציעות תפריט טבעוני על טהרת הירקות והפירות, קטניות ודגנים. 

"מה נגיש לאורחים? סלט ירקות ותוספות?"

ישנו מיתוס נפוץ כי באירוע טבעוני מוגש לאורחים מעט מאד אוכל. האירוע הטבעוני לא שונה מאירועי חתונה רגילים, ואם לומר את האמת – הוא מפתיע ויצירתי יותר. סביר כי מרבית האורחים שלכם טרם התארחו באירוע טבעוני, כך שאתם אלו שתחשפו בפניהם לראשונה עולם חדש של אפשרויות, מרקמים וטעמים. תפריט האירוע הטבעוני מחולק למנות ראשונות, עיקריות וקינוחים. אילו מנות יוגשו לאורחים? לדוגמא:

  • מנות ראשונות: סלטים טריים, אנטי פטסטי, קרפצ'יו סלק 
  • מנה עיקרית: שיפודי טופו במרינדה, המבורגר טבעוני, "סטייק" חציל
  • קינוחים: סופלה שוקולד, עוגת גבינה קשיו, טפיוקה 

לוקחים את האירוע הטבעוני צעד אחד קדימה…

המטבח הטבעוני הוא מטבח בריא יותר. מרבית המנות מבוססות על ירקות, קטניות ודגנים, כך שאתם מאכילים את האורחים היקרים לכם בבריאות. אלו מכם שרוצים לשדרג את החוויה הקולינארית אפילו יותר, יכולים להנחות את הצוות הקולינארי ליצור תפריט ללא גלוטן וללא סוכר. מדובר על טרנד תזונתי שרבים דבקים בו, זאת במטרה לסגל אורח חיים בריא ומאוזן. 

"חתונה טבעונית זולה יותר?"

חשוב לדעת כי תחליפים טבעוניים כדוגמת המבורגר למשל, יקרים בעשרות אחוזים מהמבורגר בקר. למרות זאת, אולמות האירועים וחברות הקייטרינג מציעים מחיר פיקס עבור כל מנה (בשרית, צמחונית או טבעונית). 

אירוע טבעוני? לא לכל אחד

רגע לפני שגם אתם מכריזים כי האירוע שלכם יהיה טבעוני, חכו לרגע. כל עוד אתם וגם קהל האורחים שלכם חובבים מושבעים של בשר, אין באמת סיבה לצלול להרפתקה הקולינארית הזו. אירוע טבעוני מומלץ ב-2 מקרים:

  • אתם, כבעלי השמחה ומארחי האירוע – טבעוניים
  • אתם רוצים להבטיח פתרון קולינארי שמתאים לכל האורחים (קהל צמחוני, אורחים שאוכלים כשר וכן הלאה)
  • חשוב מאד: גם כטבעוניים, אל "תחנכו" את האורחים שלכם באירוע ואל תהפכו את המעמד המרגש להפגנה או מחאה

כן חשוב להדגיש: במידה ואינכם חוגגים אירוע טבעוני, יש לוודא אל מול המוזמנים שלם האם ישנם טבעוניים. בהתאם, יש לעדכן את נציגי חברת הקייטרינג שיערכו מראש עם מנות מיוחדות. בתיאבון!

More To Explore