פלייליסטים מומלצים לאירוע בר מצווה – תנו למוסיקה לדבר!

שתף!

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

תוכלו לדמיין לעצמכם את אירוע בר המצווה של ילדכם ללא מוסיקה? מובן שלא! נגיף הקורונה אולי מגביל אתכם בכל הקשור למספר האורחים, אך כשזה מגיע למוסיקה באירוע – השליטה בידיים שלכם! אחרי קבלת הפנים, הברכות והדרשה של ילדכם, תרקדו ותשמחו (תוך שמירה על מרחק חברתי כמובן) עם האורחים היקרים. לפניכם, כל מה שחשוב לדעת על מוסיקה לאירוע בר המצווה – עם או בלי דיג'י.

התאמת הפלייליסט לסוג האירוע שאתם חוגגים

אירועי בר המצווה נחגגים בשלל אופנים: 

  • אירוע בבית ההורים
  • מסיבה לחברים הכי טובים
  • עלייה לתורה בבית הכנסת
  • חגיגת אירוע בר מצווה בכותל בירושלים
  • אירוע ערב באולם אירועים ועוד…

חשוב מאד ליצור את השידוך ההרמוני (או המלודי אם תרצו) בין סוג האירוע ובין הפלייליסט. מדוע? משום שלכל אירוע מתאימה מעטפת מוסיקלית אחרת. כך לדוגמא, באירוע בכותל בירושלים, תתאים מוסיקת רקע, קלאסיקות ונעימות. באירוע עלייה לתורה בבית הכנסת מתאימים פלייליסטים המורכבים משירי שמחות / שירים המזוהים עם היהדות. אירוע באולם אירועים מנגד מאפשר לכם גמישות מלאה – ממוסיקה ים תיכונית ועד להיטי שנות ה-2000.

תנו לילדכם לקחת חלק בבניית רשימות ההשמעה

אל תשכחו לרגע מה אתם חוגגים: את יום הולדתו של ילדכם היקר. המון הורים תוהים האם לאפשר לילד לקחת חלק בהפקת האירוע והתשובה היא חד משמעית: כן, כן ועוד פעם כן. שביעות רצונו של ילדכם היא החשובה ביותר, ואין דבר שיספק אתכם יותר מאשר לראות את ילדכם שמח ביום חגו. כל ילד נמשך לטעם מוסיקלי אחר, ובאירוע הנחגג לכבוד ילדכם יש מקום להעדפותיו המוסיקליות. גם אם הז'אנר/השירים לא מתאימים לאופי האירוע, מצאו את המקום לשלב אותם.

שיר הסלואו עם אבא ואמא – חוגגים את גיל 13!

באירועי בר המצווה ישנה מסורת יפה: ריקוד משפחתי של הילד החוגג עם הוריו הגאים בו. בחרו מראש את שיר המשפחה שלכם ותאמו זאת עם הדיג'י. ישנם המון שירים שמתאימים למעמד המרגש, כאשר לרוב הבחירה תהיה בשיר שאב/אם שרים לילדיהם. דווקא במקרה הזה כדאי שלא לערב את ילדכם, ולהפתיע אותו עם השיר הנבחר במעמד המרגש. דוגמאות אפשריות: "ילד של אבא" של הזמר מוקי, או השיר "חיים שלי" של הזמרת זהבה בן.

קונספט מוסיקלי או פלייליסט מגוון מכל הזמנים?

באירועי בר מצווה הקהל מאד מגוון: בני המשפחה הקרובים, הדודים הרחוקים, המנהלים ממקום העבודה, החברים של ילדכם וגם השכנים. בשונה מאירועים אחרים בהם מתארחים אורחים בני אותו הגיל פחות או יותר, במקרה הזה אתם נדרשים לשמח ולהרקיד קהל המאופיין במנעד גילאים רחב יותר. אז מה עושים? באפשרותכם 2 אפשרויות:

  • בניית רצועות השמעה הנשענות על קונספט מוסיקלי. לדוגמא: אירוע ים תיכוני, אירוע קונספט יווני, אירוע עברי ועוד…
  • אפשרות נוספת (ובמידה רבה זו שגם עדיפה יותר) היא בניית פלייליסט מגוון. במילים אחרות? האורחים ייהנו משירים של נועה קירל, עומר אדם, בריטני ספירס, חיים משה וגם ג'סטין ביבר. 

"אין לי דיג'י באירוע. איך נבנה רצועות השמעה?"

המון משפחות שבוחרות לחגוג את אירוע בר המצווה בתקופת הקורונה, מנסות לחסוך בהוצאות. גם אם חבר או בן משפחה התנדב להיות הדיג'י באירוע, תוכלו להבטיח רחבת ריקודים שמחה. באפליקציות המוסיקה המפורסמות כדוגמת "אפל מיוזיק", ישנן רשימות השמעה מוכנות לשלל אירועים. שימו לב כי ישנן עשרות רשימות שנבנו גם ע"י "אפל", אך גם על ידי משתמשים שונים. תוכלו לבחור ברשימת השמעה מוכנה, ללחוץ play ולחגוג את השמחה הגדולה שלכם.

More To Explore