אולמות אירועים

אולי הדבר המרגש ביותר שבתכנון אירוע, הוא להגיע לפגישות עם מנהלי אירועים של אולמות אירועים. דבר מרגש עוד יותר? פשוט לסגור אולם! כל אירוע שאתם חוגגים – מהרמת כוסית ועד אירוע חתונה, מצריך מכם לבחור בית מארח לכם ולאורחים שלכם. כמה אחוזים מתקציב האירוע יש להשקיע באולם האירועים? בין 70% ל-80%. אז איך בוחרים אולם אירועים לאירוע? לפניכם, כמה טיפים שיאפשרו לכם לסנן אפשרויות, ולהתמקד על אלו הרלוונטיות לכם:

מצפון ועד דרום – אזור בארץ

הפרמטר הראשון לפיו כדאי לכם לסנן אפשרויות, הוא על פי המיקום הגיאוגרפי. בישראל ישנם מאות אולמות וגני אירועים. על מנת להפוך את המאות לעשרות (ובהמשך גם למתחמים בודדים מהם תבחרו), עליכם להפעיל פילטרים. אם כן, היכן אתם תרצו לחגוג? הגדירו מראש אזור בארץ – צפון, מרכז או דרום. הבחירה שלכם צריכה להתבסס בהתאם לאזור המגורים של מרבית האורחים. לדוגמא: אירוע במרכז הארץ במקרה בו רוב האורחים מתגוררים בראשון לציון, רמת גן ותל אביב.

גן אירועים או אולם אירועים?

אז במה כדאי לבחור – אולם אירועים סגור או גן אירועים פתוח? לכל אירוע מתאים "ווייב" אחר, ומעבר לכך – לכל אחד מכם שחוגג אירוע ישנן העדפות אחרות לחלוטין. מובן כי השיקול העיקרי שאתם צריכים לקחת בחשבון הוא העונה בשנה בה אתם חוגגים. החל מחודש אפריל ועד סוף אוקטובר, תוכלו לחגוג בגני האירועים. המשמעות? תוכלו לארח את האורחים גם בחלל חיצוני וגם בחלל פנימי, וכך גם ליצור תחימה בין חלקיו השונים של האירוע.

התקציב העומד לרשותכם

השקעה של בין 70-80 אחוזים באולם האירועים, רלוונטית כך או כך. עם זאת, עליכם להתמקד על אולמות אירועים המציעים מחיר מנה בתקציב העומד לרשותכם. מטבע הדברים, האולמות המומלצים והמדורגים גבוה יותר, יגבו מחיר גבוה יותר למנה. אלו מכם שרוצים ליהנות מאירוע ואירוח באולם אירועים נחשב ונחשק, אך בעלות צנועה יותר, יכולים לחגוג בחורף. אירועי החורף מוצעים בהנחות שיכולות לחסוך לכם עד 30% פחות בהשוואה לאירועי הקיץ.

גודלו של אולם האירועים

בנוסף, אתם צריכים ליצור את השידוך הנכון שבין כמות המוזמנים שלכם ובין גודלו של האולם. ישנם אולמות אירועים גדולים שיכולים לארח גם 1000 אורחים, אך גם אולמות שמראש מכוונים לאירועי בוטיק עם כ-150 אורחים. אפיינו את האירוע שלכם, צרו טיוטת רשימת מוזמנים והתמקדו על אולמות האירועים הרלוונטים.

אז איך מתחילים לבחון אולמות אירועים?

רגע לפני שאתם ממהרים להרים טלפון למתחמי האירועים ולקבוע איתם פגישה אישית, חכו. ההמלצה אליכם בשלב הראשוני, היא לבצע השוואה בין אולמות אירועים – באינטרנט. התרשמו מגלריית התמונות שבכל אתר בית, קראו את עמוד האודות וחפשו המלצות של לקוחות מרוצים. המטרה היא ליצור סינון שיהפוך את עשרות האולמות הפוטנציאלים, לכמה אולמות בודדים. בסופו של דבר, אתם צריכים להישאר עם בין 4-7 אולמות אירועים, אליהם תגיעו לפגישה.

פגישה במתחם האירועים היא כבר צעד מתקדם יותר, לאורכה תוכלו לבחון את האולם מקרוב:
נראות המתחם והאווירה שבו
מידת התחזוקה של האולם
אדיבות ומקצועיות הצוות
הצעת המחיר המוצעת לכם