עיצוב אירועים

כל אירוע שתחגגו – עסקי או פרטי, הוא אירוע שיש לכם הזדמנות אחת לחגוג אותו. אולי האתגר הגדול ביותר שלכם בתור מארחים, הוא להצליח לתרגם את כל החלומות שלכם לאירוע! לשמחתכם, ישנה מניפה רחבה של ספקים שיוכלו לתרום לעיצוב האירוע ולהגשמת החלום והחזון הפועמים בלבכם. 

האירוע שלכם מעוצב על ידי כל ספק – מהדיג'י שנותן את הטון והאווירה ועד חברת הקייטרינג שמוסיפה טעם וצבע. עם זאת, אי אפשר לדבר על עיצוב אירוע מבלי לדבר על הספק שתורם יותר מכל לעיצוב: מעצב האירועים. מהו תפקידו של מעצב האירועים?

  • איפיון האירוע ובחירת קונספט עיצובי
  • הצעת רעיונות עיצוביים בהתאם לההעדפות שלכם
  • עיצוב האולם על בסיס הקונספט שנבחר

עיצוב אירועים פרטיים ועסקיים – מדוע כדאי?

אולם האירועים שבו אתם חוגגים את האירוע שלכם, מציע חבילת עיצוב בסיסית. מהי חבילת בסיס? מדובר על צמד מילים שמגלם בתוכו מנעד רחב של אפשרויות, כאשר אין באמת הגדרה ברורה. אל תצפו לסידורי פרחים, עיצובים באמצעות נרות או התאמה אישית לחזון העיצובי שלכם. מעצב האירועים שעומל על עיצוב האירוע שלכם, למעשה הופך את חומר הגלם הבסיסי – האולם, למטעמים – אולם מעוצב. 

לדוגמא: באירוע פרטי כמו חתונה, העיצוב יתמקד בעיצוב רומנטי, אלמנטים המתקשרים עם אהבה ויצירת אווירה מאד ספציפית – של יוקרה ואלגנטיות, או של טבע, גולמיות ופריחה (בהתאם לבקשת הזוג). 

אירועים עסקיים לעומת זאת, לרוב מעוצבים בהתאם למיתוג המוכר של העסק החוגג. לדוגמא: עסק שהצבע המזוהה איתו הוא הצבע הכחול, ידרוש כמעט תמיד בעיצוב שיתמוך את המותג, יטמיע אותו ויעצים אותו.

עיצוב אירוע: מהם העיצובים הפופולארים ביותר?

בשונה מחבילות עיצוב בסיסיות שמציעות עיצוב קבוע וסופר-בסיסי, מעצב האירועים מתאים את כל העיצוב בהתאם לבעלי האירוע. מדובר על תהליך המבוסס על שיתוף פעולה מלא! אילו קישוטים נפוצים בעיקר באירועים?

  • קישוטים באמצעות נרות – פופולארים בעיקר באירועי חורף / אירועי ערב
  • הקלאסיקה: עיצובים באמצעות פרחים – מתאימים לאירוע בכל סגנון ובכל עונה
  • פיירי-לייטס: באמצעותם יוצרים אווירה קסומה, כאשר היתרון הוא המחיר הנגיש
  • עיצוב על בסיס קונספט ספציפי (אירועי דיסני, אירוע איטלקי ועוד…)

איך בוחרים מעצב לטובת עיצוב אירועים?

למרות הטכנולוגיה המתקדמת, הבוטים והאינטראקציות הדיגיטליות, באירוע שלכם תעבדו אל מול אנשים. לכן, כל ספק שאתם בוחרים לאירוע שלכם, צריך להיות לפני הכל איש של אנשים. דגשים נוספים לבחירת המעצב:

  • התרשמו מתיק העבודות. עד כמה התחברתם לסגנון העיצובי, לרמות הדיוק והתוצרים המוגמרים?
  • האם המעצב עובד עם ספקים ספציפים ובלעדיים? חשוב שתהיה לכם האפשרות לשדך בינו לבין ספקים שאתם רוצים לעבוד איתם. לדוגמא: ספקי פרחים
  • האם המעצב מציב מגבלות מסוימות? (סולד מעיצוב בבלונים, לא עובד בתקציבים נמוכים וכן הלאה…). מובן כי יש לתת עדיפות למעצב שנוטה לגישת can do, ושאין בלקיסקון שלו את המילים "לא" ו"בעיה".