שתף!

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

בתור אורחים ובעיקר בתור מארחים, אתם מעניקים חשיבות אדירה לאוכל באירוע! אולי זו התרבות הישראלית ואולי זהו גם הסטנדרט של האירועים הגדולים, אך דבר אחד בטוח: בלי אוכל טוב, יהיה לכם קשה מאד להפוך את האירוע שלכם לסיפור הצלחה. כשאתם חוגגים אירוע גדול, אתם כמובן לא אלו שצריכים לבנות תפריט, לצאת קניות ולהקדיש זמן רב לבישולים. לשמחתכם, ישנן חברות קייטרינג שישמחו לארח את האורחים שלכם באירוע מתובל, צבעוני ובעיקר – טעים!

באילו מקרים שירות של חברת קייטרינג לאירוע יהיה רלוונטי לכם?

  • מתחם האירועים לא מציע שירותי קייטרינג
  • אתם חוגגים בטבע ובונים את האירוע לגמרי לבד עם ספקים שונים
  • האירוע שלכם נחגג במשרד / בבית ואתם מעוניינים בשירותי קייטרינג

אז רגע לפני שאתם מברכים את האורחים ב"בתיאבון!", דעו מהם הדגשים החשובים בדרך לבחירת חברת הקייטרינג. 

סגנון התפריט: חלבי או בשרי

ישנן חברות קייטרינג המציעות תפריט בשרי, אך גם חברות המציעות תפריטים על טהרת מוצרי החלב. לכל אירוע מתאים סגנון אחר, כאשר השיקול העיקרי שלכם צריך להיות שעת האירוע. לאירועי בוקר וצהריים, יתאים התפריט החלבי הקליל יותר. באירועי ערב לעומת זאת, התפריט הבשרי יהיה ראוי יותר. 

סגנון ההגשה: מלצרים, בופה או מגשי אירוח

חברות הקייטרינג מציעות פתרונות הגשה בהתאם לביקוש המגיע מקהל הלקוחות. אם בעבר סטנדרט ההגשה התמקד אך ורק במלצרים המגיעים עד לשולחנות האורחים, הרי שכיום ישנן אפשרויות נוספות:

  • הגשת האוכל באמצעות הגשת בופה
  • מגשי אירוח מוכנים מראש

באירועים באולמות אירועים מובן כי יהיה עליכם לבחור בין מלצרים ובין בופה. באירועים שלא נחגגים בהכרח באולם כדוגמת אירועי מצווה, ימי הולדת, הרמות כוסית או אירועי השקה, נהוג וראוי לחגוג גם באמצעות מגשי אירוח מוכנים. 

כשרות – כן או לא?

התשובה חד משמעית, והיא כן. כשאתם חוגגים אירוע, אתם לא רק בעלי השמחה אלא גם מארחים. על מנת שאכן תזכו בתואר של מארחים למופת, עליכם להבטיח כי כל אורח שלכם יוכל לאכול וליהנות. מספיק אורח אחד באירוע של 200 אורחים שאוכל אוכל כשר בלבד, בכדי להצדיק קייטרינג עם תעודת כשרות. עליכם לכבד כל אורח מרשימת המוזמנים שלכם, ורק תפריט כשר יעניק מענה ראוי לכל אורח.

לפני שבוחרים, טועמים

האם מקובל לבקש מנציגי חברת הקייטרינג לטעום את התפריט? בגדול, כן. כל עוד תחגגו את האירוע שלכם באולם אירועים, הרי שמדובר על סטנדרט מקובל, וכחודשיים לפני האירוע לערך תוזמנו לערב טעימות. עם זאת, התקשרות אל מול חברת קייטרינג חיצונית לא מבטיחה בהכרח אירוע טעימות שכזה. במידה וחשוב לכם לטעום את המנות השונות לפני לחיצת היד וסגירת ההסכם, ציינו זאת.

התאמת המנות לאורחים "מיוחדים"

עליכם להבטיח כי לכל אורח יהיה מה לאכול, זוכרים? קחו בחשבון כי בכל אירוע ישנם אורחים שרגישים למזונות מסוימים, וכאלו שנצמדים לאורח חיים מסוים. בנו תפריט כזה שיאפשר לכל אורח לאכול וליהנות! לדוגמא:

  • מנות המותאמות לאורחים עם רגישות לגלוטן
  • מנות לצמחוניים/טבעוניים וכן הלאה…
  • ציינו בפני חברת הקייטרינג מראש את כמות האורחות המיוחדות שאתם צריכים לאירוע

More To Explore